top of page
  • Foto van schrijverJubilee Campaign

Update Syrië - Noodkreet uit Afrin


Na de slachting die het Turkse leger in Afrin aanrichtte kreeg dit jongetje te horen dat zijn ouders de aanval op zijn dorp in Afrin het niet hadden overleefd. Beste vrienden, Wellicht herinnert u zich de actie die we in januari 2014 ondernamen om tijdens de VN vredesbesprekingen in Genève de Koerdische en christelijke leiders bij elkaar te brengen om een krachtige coalitie te vormen die militair sterk genoeg zou zijn om weerstand te bieden aan moslim extremisten die de uitroeiing van het christendom in het Midden Oosten ten doel hebben. Terwijl de internationale gemeenschap in het gebouw van de Verenigde Naties zich beraadde over het lot van de Syrische bevolking, werd er in een klein Turks theehuis in de binnenstad van Genève onderhandeld tussen vertegenwoordigers van de Koerdische en de christelijke gemeenschappen over een alliantie die ervoor zou zorgen dat de Koerden niet alleen hun eigen volk zouden beschermen maar zich ook zouden inzetten voor de christelijke dorpen. Na drie dagen van intensieve besprekingen werd uiteindelijk een akkoord gesloten, waarmee het besluit werd bezegeld om door te zetten met de ‘gebieden met zelfbestuur’. In de loop van 2014 had Jubilee Campaign het voorrecht om de coalitie te introduceren in Den Haag, Brussel en de Verenigde Staten. De verslagen over slachtingen die door ISIS onder christenen in buurland Iraq werden aangericht zijn ons door de inzet van deze coalitie in Syrië grotendeels bespaard gebleven. Een belangrijk keerpunt in de oorlog was het moment waarop het de terroristen niet lukte om de stad Kobani in te nemen. Het lijkt er nu op dat de strijd tegen ISIS eindelijk achter de rug is. De lokale bevolking kan weer hopen op herstel en terugkeer naar een normaal leven. Gruweldaden door het Turkse leger Enkele weken geleden werden we echter geconfronteerd met schokkende ontwikkelingen in Afrin, een van de gebieden waar Jubilee Campaign zich in de afgelopen jaren voor heeft ingezet. De enclave is met veel geweld door het Turkse leger ingenomen. Als het om wreedheden gaat, doen de soldaten van Erdogan zeker niet onder voor ISIS. Van onze vrienden ter plekke kregen we de meest gruwelijke verslagen en beelden toegestuurd met de noodkreet om hierover te rapporteren. Vooral de foto van de lichamen van vier babies die in koelen bloede zijn vermoord kun je gewoonweg niet negeren. Vorige week was het team van Jubilee Campaign in de Verenigde Staten, onder andere voor overleg met onze Syrische vrienden en diverse Amerikaanse regeringsleiders. Juist nu is het belangrijk om de situatie in Afrin onder de aandacht te brengen bij de politiek. We ervaren ditmaal echter vanuit Den Haag, Brussel en de Internationale Gemeenschap weerstand om zich uit te spreken tegen NAVO-Partner Turkije. De media schenkt amper aandacht aan de gruweldaden en tot overmaat van ramp is Salih Muslim, de Koerdische leider waar we nauw mee samenwerken, aangehouden op verzoek van Turkije. We bereiden ons dus voor op een moeilijke campagne. We vragen u daarom om voor ons team te blijven bidden en hopen dat u ons werk ook financieel wilt blijven steunen. In Zijn Genade en Vrede, Het team van Jubilee Campaign PS. Arienne, onze journaliste is onlangs bevallen van haar tweede kind. Moeder en kind maken het goed. Momenteel zit een van onze teamleden in Pakistan. Volgende week vertrekt een van ons naar het Midden Oosten voor een missie waar we geen publiciteit aan zullen geven en in de week daarop zit ons team in Nigeria om o.a. onderzoek te doen naar de recente moorden op christenen in Benue State. Ook voor deze collega's vragen we om gebedsondersteuning.

bottom of page